Tekna TKE 954 - R&D Tech Sp. z o.o.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka

Tekna TKE 954


4-osiowe centrum obróbcze CNC z ruchomą kabiną, przeznaczone do wiercenia, frezowania i gwintowania pod dowolnym kątem od -90° do +90° profili lub elementów z aluminium, PVC, stopów lekkich i stali o grubości do 2 mm. Ruchoma część maszyny składa się z kabiny z podwójnym napędem na listwie zębatej o wysokiej precyzji. Kabina ochronna, wykonana z technopolimeru, została zaprojektowana tak, aby połączyć najwyższą funkcjonalność, dostępność, dźwiękoszczelność i oświetlenie z wymogami bezpieczeństwa i ergonomii. Operator ma do dyspozycji szerokie, przeszklone powierzchnie umożliwiające sprawdzenie przebiegu obróbki oraz łatwy dostęp podczas czyszczenia i konserwacji. Wnętrze kabiny zapewnia transport wiórów poprzez taśmociąg znajdujący się w łożu maszyny do zewnętrznego miejsca składowania. Elektrowrzeciono o mocy 8,5 kW jest w stanie wykonać nawet ciężką obróbkę szybko i precyzyjnie. 12-miejscowy magazyn narzędzi, zintegrowany z ruchomą kabiną, posiada dwie dedykowane pozycje do przechowywania tarczy o maksymalnej średnicy 250 mm i kątowej głowicy obróbczej. Przewidziane są dwa różne tryby pracy: pierwszy, w trybie jednostrefowym, który umożliwia obróbkę całych profili o maksymalnej długości 7 m w jednym obszarze pracy; drugi, w trybie wahadłowym, który umożliwia wykonywanie obróbek kilku elementów w dwóch oddzielnych obszarach pracy. W wersji z systemem poruszania zaciskami na osiach H i P maszynę można obsługiwać w dynamicznym trybie wahadłowym. Ten tryb pracy umożliwia zminimalizowanie czasu przestoju maszyny, ponieważ pozwala on na automatyczne ustawianie zacisków w czasie procesów pracy wrzeciona w przeciwnej strefie roboczej.

TKE 954 posiada skaner laserowy zapewniający bardziej precyzyjną i zaawansowaną kontrolę dostępu do maszyny, podnosząc standardy bezpieczeństwa i interfejsu operator-maszyna. W trybie pracy podwójnej, skaner laserowy, w przeciwieństwie do kurtyn świetlnych, umożliwia od czasu do czasu odpowiednie zaprogramowanie dwóch oddzielnych obszarów roboczych na osi X, zwiększając elastyczność obsługi maszyny.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.