R&D Tech dostarcza nowoczesny park maszynowy do firmy Em-Alu - R&D Tech jest liderem w dziedzinie maszyn obróbczych CNC i autoryzowanym dostawcą maszyn Emmegi
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2022-02-25

R&D Tech dostarcza nowoczesny park maszynowy do firmy Em-Alu


Firma Em-Alu sp. z o.o. prowadzi działalność od pierwszej połowy 2020 roku a jej głównym obszarem jest produkcja metalowej stolarki budowlanej tj. min. schodów zewnętrznych i wewnętrznych oraz przemysłowych krat czy belek. Dynamiczny rozwój firmy poskutkował stworzeniem od podstaw parku maszynowego najwyższej jakości dostarczonego przez firmę R&D Tech.

Gdański producent zakupił centrum obróbcze Quadra L2, dwugłowicową piłę Precision TS2 oraz centrum obróbcze Phantomatic M3.

Zakup urządzeń firmy EMMEGI był podyktowany dużym, a przede wszystkim zróżnicowanym zapotrzebowaniem produkcyjnym elementów stolarki aluminiowej. Naszym głównym priorytetem było posiadanie centrum obróbkowo-tnącego i towarzyszących urządzeń w postaci buforu. Po konsultacjach z pracownikami firmy R&D TECH z Zielonej Góry postanowiliśmy, że zakup piły dwugłowicowej i centrum obróbkowego będzie dobrym wyborem. Na dzień dzisiejszy stwierdzamy, że to było dobre posunięcie – stwierdza Paweł Szczepanik – Prezes Em-Alu sp. z o.o.

Po wnikliwej analizie propozycji wielu dostawców, parametry urządzeń i czas wytwarzania standardowych obróbek jednoznacznie wskazywał na wybór urządzeń firmy R&D - dostawcy maszyn EMMEGI. Idealne rozwiązanie w postaci agregatu poprzecznego tnąco-frezującego umieszczonego na centrum obróbkowo-tnącym QUADRA daje nam możliwość wykonania całej stolarki pod względem cięcia i frezowania na jednym urządzeniu przy obsłudze jednego pracownika. Nasz wybór opierał się również na opinii zasięgniętej u wielu producentów. Istotną dla nas cechą przy wyborze dostawcy była historia kontaktu na linii dostawca maszyn - użytkownik, a w niej zawarta kwestia serwisowa, czas reakcji, bezpośredni kontakt, pomoc i doradztwo w newralgicznych momentach, bo takie również się zdarzają – dodaje Paweł Szczepanik.

Quadra L2 to gwarancja jakości i precyzji obrabianych elementów przy zachowaniu optymalnego czasu obróbki oraz pełna automatyzacja cyklu produkcyjnego. W pełni zautomatyzowany magazyn załadowczy, system obracania profilu, precyzyjny system mocowań czy magazyn gotowych elementów to tylko jedne z wielu funkcji tej maszyny. W modelu Quadra L2 dodatkowa tarcza tnąca pozwala na cięcie elementu w drugiej płaszczyźnie. Zawarty agregat frezujący frezuje detal od czoła (frezowanie pod słupek).

Phantomatic M3 jest zaawansowaną technologią. Sterowane numerycznie 3-osiowe centrum obróbcze z automatycznym obrotem narzędzia w trzech stałych pozycjach, umożliwia obróbkę 3 płaszczyzn i jest przeznaczone do obróbki profili aluminiowych, PVC oraz lekkich stopów.

Precision TS2 to nowoczesna i ergonomiczna piła. Unikalny, elektronicznie kontrolowany system pochylania głowic zapewnia ustawienie tarcz, mocowanie materiału oraz cięcie z niespotykaną w innych piłach dokładnością. Posuw głowicy wzdłuż osi X odbywa się na prowadnicach i łożyskach liniowych, a pochylanie głowic na podwójnie łożyskowanych prowadnicach. Każda głowica ma indywidualną, automatycznie podnoszona osłonę przednią. Sterownie maszyny odbywa się za pomocą dotykowego panelu sterującego z intuicyjnym, graficznym oprogramowaniem.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.