Nowość maszynowa od R&D Tech - centrum Vegamill HB już zainstalowane w firmie BSP Bracket System Polska - R&D Tech Sp. z o.o.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2023-06-21

Nowość maszynowa od R&D Tech - centrum Vegamill HB już zainstalowane w firmie BSP Bracket System Polska


Centrum Vegamill HB, które miało swój premierowy pokaz wiosną tego roku zostało zainstalowane w firmie BSP Bracket System Polska -producenta nowoczesnych podkonstrukcji aluminiowych do fasad wentylowanych, fasad szklanych oraz słupowo ryglowych.

Tą najnowszą maszynę od R&D Tech charakteryzuje wszechstronność i ergonomia. Oprócz obróbki dużych gabarytów niezwykle ważną cechą jest możliwość obróbki bardzo krótkich lub małego rozmiaru elementów. Vegamill HB to w pełni modułowa budowa, która zapewnia automatyczny załadunek, wprowadzenie profilu na moduł obróbczy oraz cięcie kątowe i automatyczny rozładunek. Co również istotne w dobie niedoborów kadrowych - wymaga obsługi tylko jednego operatora.

To przelotowe centrum składa się z czterech głównych jednostek, posiada automatyczny magazynek taśmowy do profili o długości max. 7500 mm oraz wysoce precyzyjny i szybki system posuwu pchającego z chwytakiem do pobierania profili i przenoszenia do obszaru obróbki. Regulacja położenia chwytaka w poziomie i pionie jest ręczna; opcjonalnie może być zautomatyzowana za pomocą elektronicznego systemu pozycjonowania w dwóch sterowanych osiach. Centralna stacja obróbki posiada funkcje wiercenia i frezowania za pomocą 4-osiowej jednostki CNC oraz jednostki tnącej z tarczą widiową. Jednostka tnąca z tarczą 250 i 400 mm wykonuje cięcia pod kątem 90°; w wersji z tarczą 600 mm może wykonywać cięcia aż do 22°30' w prawo i w lewo, z precyzją i wydajnością silnika bezszczotkowego na osi obrotowej CNC z absolutną taśmą magnetyczną. Jednostka rozładowująca może składać się z taśmociągu, idealnego do krótkich elementów, takich jak wsporniki i zawiasy, lub alternatywnie stołu rozładunkowego wyposażonego w automatyczny wyciąg i automatyczny system przechylania i przesuwania.

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, zajmującą się profesjonalnie i kompleksowo zagadnieniami dotyczącymi elewacji wentylowanych oraz techniki zamocowań fasad. Zakupione centrum obróbkowe Phantomatic w 2016 roku od firmy R&D TECH umocniło nas w przekonaniu, że następny zakup zostanie dokonany właśnie u tego dostawcy. Profesjonalna obsługa techniczna oraz bezpośredni kontakt dają nam poczucie bezpieczeństwa w kwestii sprawności parku maszynowego. Centrum Vegamil HB od R&D Tech to zaawansowane rozwiązanie technologiczne, dzięki któremu nasze procesy zostały jeszcze bardziej zoptymalizowane. Vegamill HB to kolejny element, który pozwoli sprostać dzisiejszym wymogom i zapewnić jakość oferowaną odbiorcom naszych produktów – stwierdza Członek Zarządu Firmy Pan Maciej Chrzanowski.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.