Nowa maszyna w Krispol - R&D Tech Sp. z o.o.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2020-02-25

Nowa maszyna w Krispol


KRISPOL stawia na rozwój parku maszynowego. Nowa maszyna od R&D Tech  już w fabryce

Właśnie zakończyła się instalacja nowości maszynowej z palety produktowej R&D TECH tj. centrum obróbczego Quadra L2 w firmie KRISPOL, która jest wiodącym europejskim producentem bram i stolarki otworowej. Producent obecny jest w branży budowlanej od prawie 30 lat i oferuje swoim klientom kompleksowe, nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu, w tym bramy, okna, rolety i drzwi.

Obraliśmy sobie za cel tworzenie rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb klientów. Od zawsze jakość była dla nas priorytetem. Oferta produktowa KRISPOL sukcesywnie się  powiększa, co za tym idzie —   rośnie również nasz park maszynowy. W ostatnim czasie dokonaliśmy inwestycji w maszynę firmy R&D Tech, dzięki której nasza produkcja bram dużo zyska – mówi Grzegorz Ratajczak – Członek Zarządu firmy Krispol.

Zakupiona Quadra L2 to sterowane numerycznie 18-osiowe centrum obróbcze, które jest przeznaczone do frezowania, wiercenia i cięcia profili aluminiowych i stopów lekkich. Składa się z automatycznego magazynu i systemu podającego do profili do 9500 mm. W środkowej części znajduje się moduł frezujący, dwa moduły tnące i moduł planowania. Na 4-osiowym sterowanym numerycznie module zainstalowano od 4 do 6 elektrowrzecion umożliwiających obróbkę całego obwodu elementu, bez względu na jego ułożenie. Główny moduł tnący składa się z tarczy Ø 600 sterowanej numerycznie w trzech osiach. Dodatkowy moduł posiada tarczę Ø 350 z posuwem i ustawianiem kąta  na poziomej osi sterowanej numerycznie. Na wspólnym łożu z tarczą Ø 350 znajduje się moduł frezarki do końcówek profilu. Jest on sterowany numerycznie w dwóch osiach i można na nim zamontować frez tarczowy lub pakiet frezów konturowych.

- Stawiamy na nieustanny rozwój technologiczny. Zakup jednego z najnowszych centrów obróbczych Emmegi gwarantuje nam szybkość i powtarzalność produkowanych towarów, odpowiednią jakość i precyzję, zachowując równocześnie optymalny czas obróbki. Co więcej, Quadra L2 zapewnia wysoki komfort pracy operatorów, gdyż jednostka obróbcza tego centrum wyposażona jest w kabinę dźwiękoszczelną środkowej części roboczej, która to nie tylko chroni operatora, ale umożliwia także redukcję hałasu.  – dodaje Grzegorz Ratajczak.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.