Kolejne wielofunkcyjne centrum obróbcze Quadra L2 R&D Tech Emmegi w firmie ATN Okna - R&D Tech Sp. z o.o.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2023-08-25

Kolejne wielofunkcyjne centrum obróbcze Quadra L2 R&D Tech Emmegi w firmie ATN Okna


Firma ATN-OKNA powstała w 2011 roku, zainspirowana dynamicznym rozwojem polskiego rynku budowlanego. Specjalizując się w produkcji aluminiowej stolarki otworowej, każdego roku realizuje setki projektów dla klientów indywidualnych oraz instytucji – zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Od ponad 10 lat tworzy rozwiązania dla architektury mieszkaniowej i instytucjonalnej. Jej nadrzędnym celem od początku działalności jest najwyższa jakość oferowanych produktów a co za tym idzie - firma posiada najnowocześniejszy park maszynowy. W ostatnim czasie zakończono instalację wielofunkcyjnego centrum obróbczego Quadra L2 od firmy R&D Tech – kolejnej maszyny od dostawcy maszyn Emmegi.

Nasza bogata oferta produktowa wymaga nie tylko zaangażowania techników w przygotowanie i analizę projektów, ale także współpracy z działem produkcyjnym, tak aby kontrolować jakość na każdym z etapów. Do tego oczywiście potrzebujemy zaawansowanego parku maszynowego. Quadra L2 to gwarancja jakości i precyzji obrabianych elementów przy zachowaniu optymalnego czasu obróbki, pełna automatyzacja, możliwość wykonania skomplikowanych projektów. Duże zróżnicowanie otrzymywanych przez naszą firmę zleceń powoduje, że urządzenia, na których pracujemy muszą być wielofunkcyjne, mieć możliwość wytwarzania najwyższej jakości elementów. Muszę też dodać, że pracujemy na maszynach Emmegi od wielu lat. Posiadamy już 2 centra obróbcze od R&D Tech, piłę dwugłowicową i jednogłowicową. Biorąc pod uwagę udaną współpracę naszych firm zakup kolejnego urządzenia właśnie od R&D Tech był oczywistym wyborem – stwierdza Tomasz Nijak – Właściciel ATN Okna.

Quadra L2 to dwa moduły tnące umożliwiające zaprogramowanie optymalnego cięcia profili o dużych wymiarach oraz możliwość wykonywania cięć specjalnych. Centrum wyposażone jest również w moduł tarczowy frezujący czołowo o zmiennej prędkości do 8000 obrotów na minutę oraz funkcję szybkiej zmiany zespołu frezów z blokadą na siłowniku pneumatycznym. Moduł frezu czołowego współpracuje z poziomą jednostką tnącą, z którą dzieli belkę podporową. Takie rozwiązanie to możliwość obróbki czołowej pod kątem 360 °.

Co więcej, centrum zapewnia wysoki komfort pracy operatorów - jednostka obróbcza tego centrum wyposażona jest w kabinę dźwiękoszczelną środkowej części roboczej, która to nie tylko chroni operatora, ale umożliwia także redukcję hałasu.

Quadra L2 posiada automatyczny magazyn oraz system podający do profili do 7500 mm z chwytakiem ustawianym numerycznie w dwóch osiach. Centrum wyposażone jest w automatyczny system odprowadzania profilu z jednostki tnącej do magazynu gotowych elementów.

Quadra L2 gwarantuje jakość, precyzję obrabianych elementów, krótki czas obróbki oraz pełną automatyzację.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.