Kolejne maszyny od R&D Tech w firmie Defor - R&D Tech jest liderem w dziedzinie maszyn obróbczych CNC i autoryzowanym dostawcą maszyn Emmegi
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2023-12-12

Kolejne maszyny od R&D Tech w firmie Defor


Kolejne maszyny od R&D Tech w firmie Defor - największego wykonawcy nowoczesnych elewacji.

Istniejąca od 1990 roku firma DEFOR SA jest czołowym producentem fasad aluminiowo-szklanych w Europie. Firma kładzie duży nacisk na innowacyjne technologie. Kolejny raz maszyny od R&D Tech trafiły do śremskiego producenta, który tym razem zakupił centrum obróbcze Quadra L3 oraz piłę jednogłowicową Automatica ER.

Firma R&D Tech w swojej bogatej palecie ofertowej posiada bardzo szybkie centrum tnąco-obróbcze QUADRA L3, dzięki któremu w bardzo krótkim czasie mamy możliwość obróbki dużej ilości detali. Co więcej, Quadra L3 zapewnia gwarancję jakości i precyzję obrabianych elementów w optymalnym czasie. Maszyna wykonuje skomplikowane obróbki, jest funkcjonalna i niezawodna – stwierdza Michał Fornalik, Dyrektor Generalny DEFOR SA.

Quadra L3 to centrum, w którym cały proces obróbczy został zawarty w jednym urządzeniu. W pełni zautomatyzowany magazyn załadowczy, system obracania profilu, precyzyjny system mocowań czy magazyn gotowych elementów to tylko kilka z wielu funkcji tej maszyny. Quadra L3 posiada dodatkową tarczę tnącą, która pozwala na cięcie elementu w drugiej płaszczyźnie. Zawarty w maszynie agregat frezujący frezuje detal od czoła (frezowanie pod słupek). Centrum wyposażone jest w agregat wiercąco- gwintujący sterowany mechanicznie, który przeznaczony jest do obróbki profilu od czoła.

Ta wyjątkowo wszechstronna maszyna. Rozwiązania technologiczne zawarte w centrum dają nam możliwość wykonania wszystkich elementów pod względem cięcia i frezowania na jednym urządzeniu przy obsłudze jednego pracownika, co w dzisiejszych czasach nie pozostaje bez znaczenia. Ponadto, wieloletnia współpraca z firmą R&D Tech, która dała się poznać jako dostawca, który gwarantuje nam zaawansowane technologie, wysoką jakość posprzedażową, dobrą komunikację i pełen profesjonalizm sprawiły, że kolejny raz wybraliśmy maszyny Emmegi – dodaje Michał Fornalik.

Wraz z centrum obróbczym Quadra zakupiono automatyczną, jednogłowicową piłę Automatica ER, przeznaczoną do cięcia pod kątem 90° i wyposażoną w elektryczny system posuwu SN. Piła posiada możliwość konfiguracji z ostrzami o czterech różnych średnicach i elektryczny posuw ostrza SN. Do cięć, które wymagają doskonałego wykończenia, opcjonalnie posiada pneumatyczny system do automatycznego oddzielania elementu obciętego, który pozwala na uniknięcie śladów pozostawianych zazwyczaj po powrocie ostrza w maszynach wykorzystujących ten tryb cięcia. Ponadto, może być skonfigurowana z inwerterem, aby zmieniać prędkość obrotu ostrza dostosowując ją jak najlepiej do ciętego profilu. Automatica ER ma możliwość wyposażenia w magazyn automatycznego załadunku profili i spersonalizowania z jednostką wiercenia do specjalnych potrzeb.

Dobrze zaprojektowany park maszynowy, którego urządzenia stanowią połączenie najnowszych technologii i jakości to gwarancja tworzenia najlepszych produktów a co za tym idzie satysfakcja klientów. Uważam, że nasze założenia i pomysły się sprawdzają, lata doświadczenia, pozwalają nam tworzyć nowy standard w generalnym wykonawstwie nowoczesnych elewacji z czego jesteśmy dumni – podsumowuje Michał Fornalik.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.