Kolejne 2 centra obróbcze Satellite XT w firmie Selt - R&D Tech jest liderem w dziedzinie maszyn obróbczych CNC i autoryzowanym dostawcą maszyn Emmegi
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2023-07-09

Kolejne 2 centra obróbcze Satellite XT w firmie Selt


Firma SELT jest jednym z wiodących producentów systemów przeciwsłonecznych w Europie. Opolski producent bardzo mocno inwestuje w innowacyjne technologie i maszyny.

Nowa lokalizacja w Rogowie Opolskim pozwoliła nam na rozszerzenie działu pergol z parkiem maszyn CNC. Urządzenia, które wybieramy, muszą sprostać wysokim wymaganiom technologicznym, gwarantującym naszym produktom jakość Premium. Rozbudowując nasz zakład produkcyjny oczywistym był fakt, że kolejny raz wybierzemy urządzenia od R&D Tech. Co więcej, to nie jedyne maszyny tego producenta, na których pracujemy. Nasze doświadczenia z tym dostawcą są w pełni przez nas przetestowane z zadawalającym skutkiem oczywiście.

Wszystkie centra Satellite XT a zakupiliśmy ich już 7 sztuk, wykorzystywane są do produkcji nowoczesnych pergoli – wykonywane są procesy obróbcze na profilach aluminiowych. Korzystanie z tych urządzeń pozwala na wydajną i precyzyjną obróbkę: frezowanie, wiercenie, pogłębianie, gwintowanie i cięcie z wysoką dokładnością.

Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest dbałość o zapewnienie jakości na każdym etapie produkcji. Dzięki Satellite XT mamy możliwość wykonywania wielu skomplikowanych obróbek, maszyny są wielozadaniowe i przeznaczone do dużych gabarytów, obrabiamy na nich profile o długości 7 m. Sterowanie numeryczne w pięciu osiach pozwala nam obrabiać elementy szybko i precyzyjnie. Centra Satellite XT oferują nam zaawansowane technologicznie procesy odpowiadające specyfice naszej produkcji - stwierdza kierownik Działu Pergol Wojciech Pietryga.

Satellite XT - sterowane numerycznie w pięciu osiach, z ruchomą bramą, przeznaczone do frezowania, wiercenia otworów, gwintowania i cięcia profili i detali aluminiowych, z PCV, stopów lekkich oraz stali. Na ruchomą część maszyny składa się brama z precyzyjnym napędem zębatkowym. Elektrowrzeciono o dużej mocy (15 kW S1) z uchwytem narzędziowym HSK 63F umożliwia prowadzenie obróbki, także ciężkiej, z doskonałym rezultatem pod względem prędkości i precyzji. Z tyłu ruchomej bramy umieszczony jest magazyn narzędziowy na 16 miejsc. Możliwa jest również opcja z 32 miejscami, przy czym obie wersje mogą być wyposażone w ramie szybkiej wymiany narzędzi, co znacząco skraca czas wymiany narzędzi. Tarcza o śr. 500 mm jest umieszczona oddzielnie w specjalnym magazynie. Maszyna może pracować w podwójnym trybie, który umożliwia skrócenie do minimum czasu postoju maszyny, ponieważ pozwala wykonać zmianę obrabianego detalu (załadunek/rozładunek) w czasie 'ukrytym'. Możliwe jest ponadto wykonanie załadunku i obróbki detali o różnych kodach i różnych rodzajach obróbki, w dwóch polach roboczych. Centrum wyposażono w obudowę kolumny, zabezpieczającą operatora i zmniejszającą emisję hałasu.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.