Automatyzacja od R&D Tech w TOM GROUP PVC & ALU SOLUTION - R&D Tech Sp. z o.o.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2022-07-07

Automatyzacja od R&D Tech w TOM GROUP PVC & ALU SOLUTION


Spółka R&D Tech – autoryzowany dostawca maszyn Emmegi dostarczyła do firmy TOM GROUP Aluminium Solutions Sp. z o.o. centrum obróbcze Phantomatic X6 HP, piłę MS300 wraz z automatycznym przymiarem oraz automatyczną zagniatarkę Itaca Solution.

Phantomatic X6 HP to sterowane numerycznie centrum obróbcze z 6 sterowanymi osiami. Posiada możliwość obróbki pod dowolnym kątem od 0° do 180° i może pracować w trybie z jednym lub kilkoma elementami w jednej strefie roboczej dla profili do 7,7 m długości. Centrum posiada dodatkowe osie do ustawiania zacisków oraz zderzaki referencyjne co pozwala na funkcjonowanie w trybie wahadłowym dynamicznym wykonując ustawienie zacisków podczas pracy maszyny. Phantomatic X6 wyposażone jest w 8 miejscowy magazyn narzędziowy jeżdżący razem z wrzecionem, z możliwością umieszczenia jednostki kątowej i frezu tarczowego do obróbki na 5 powierzchniach elementu. 4 oś SN umożliwia ciągły obrót elektrowrzeciona z 0° na 180° do wykonania obróbki na obwodzie profilu. Ponadto jest wyposażona w ruchomy stół roboczy umożliwiający załadunek/rozładunek elementu, co zwiększa w znaczny sposób obrabiany przekrój.

Dodatkowo zestaw uzupełnia zagniatarka Itaca Solution z automatycznie ustawianymi nożami zagniatającymi. Jednogłowicowa piła MS300 z podnoszoną tarczą tnącą, przeznaczona do cięcia listew aluminiowych przyszybowych wraz z przymiarem automatycznym. Przymiar wyposażono w tyczkę pomiarową radiową do faktycznego pomiaru konstrukcji.

Firma TOM GROUP Aluminium Solutions sp. z o.o. od 2020 roku zajmuje się produkcją i dystrybucją oraz montażem stolarki aluminiowej na najwyższym poziomie. Konsekwentnie poszukujemy nowych rozwiązań w celu zaspokojenia potrzeb klientów oraz sprostaniu wymaganiom dynamicznie rozwijającego się sektora budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego oraz usługowego. Współpraca z najlepszymi dostawcami jest gwarancją najwyższej jakości produktów oraz usług ofertowanych przez naszą firmę. Do produkcji wykorzystujemy technologię świadczoną przez liderów w tej dziedzinie. Posiadamy nowoczesny i innowacyjny park maszynowy, który systematycznie udoskonalamy. Centrum obróbcze Phantomatic X6 oraz pozostałe maszyny od R&D Tech zakupione w ostatnim czasie to potwierdzenie przyświecającej nam idei. Inwestycja w maszyny Emmegi pozwoliła na usprawnienie procesu produkcyjnego pod względem wydajności i jakości produkowanych konstrukcji – stwierdza Tomasz Roszak – prezes zarządu.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.