Piła dwugłowicowa TWIN FERRO - sprzęt klasy premium
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka

Twin Ferro


Podwójne piły kątowe Emmegi charakteryzują się wyjątkowo mocną konstrukcją i niezawodnością. Piła dwugłowicowa Twin Ferro to maszyna najnowszej generacji. Dzięki wysokiej precyzji cięcia i znacznej prostocie obsługi, może w istotny sposób zoptymalizować cykl produkcyjny. Twin Ferro jest podwójną piłą kątową z przednim posuwem pił. Docelowo przeznaczona do ciecia profili z żelaza i stali nierdzewnej. Dzięki zastosowaniu silników bezszczotkowych piła jest w stanie ustawić obydwie głowice pod kątem -45°, 90°, + 135°. Możliwe jest również ustawienie pod kątami pośrednimi w stosunku do osi pionowej. Osiąga dokładność do 240 pozycji w obrębie każdego stopnia. Posuw ruchomej głowicy jest automatyczny i zarządzany elektronicznie przez sterowanie. Jej przesuwanie odbywa się na prowadnicach, które zapewniają wysoką precyzję i sztywność. Możliwość obrotu uchwytu piły pod symetrycznymi kątami (do +/- 45°) przy wykorzystaniu ruchomych głowic w trybie automatycznego pozycjonowania pozwala wykonać krótkie elementy o przeciwnych kątach.

Piła dwugłowicowa TWIN FERRO EMMEGI - wyjątkowe funkcje nowoczesnej maszyny

Dzięki zaawansowanym technologiom, piła umożliwia cięcia pod różnymi kątami z precyzyjną dokładnością. Dwugłowicowa piła Twin Ferro nie tylko zoptymalizuje cykl produkcyjny, ale także umożliwi cięcie krótkich elementów pod różnymi kątami. To narzędzie, które łączy wydajność, precyzję i łatwość obsługi.

Sterowanie w pile dwugłowicowej TWIN FERRO EMMEGI

Zainstalowany w różnych modelach pulpit sterujący przesuwa się na łożyskach. Umożliwia to łatwą obsługę, a także daje możliwość odpowiedniego ustawienia piły, niezależnie od rodzaju cięcia. Tworzenie list cięcia pozwala zoptymalizować cykl roboczy. Dzięki nim możliwe jest zarówno ograniczenie ilości odpadów, jak również skrócenie czasu trwania fazy załadunku i wyładunku elementu.

Nachylenie ruchomych głowic

Specjalne serwonapędy z enkoderami zapewniają odpowiednie odchylenie zespołów ruchomych do tyłu. Ich odpowiedniego ustawienia oraz nastawienia parametrów dokonuje się dzięki sterowaniu elektronicznemu, które stanowi prosty interfejs operacyjny.

Transporter rolkowy profili

Dodatkowym ułatwieniem zapewniającym sporą wygodę pracy jest transporter rolkowy profili. Umożliwia on prawidłowe ułożenie w maszynie i bezpieczne oparcie profilu w strefie obróbki. Rolki prowadzące ułatwiają przesuwanie profilu.

Zaciski poziome i pionowe

Piła dwugłowicowa TWIN FERRO wyposażona jest w sterowane pneumatycznie zaciski poziome i pionowe. Są one wyposażone w urządzenie niskiego ciśnienia oraz regulowaną końcówkę dociskową. Dzięki temu zapewnione jest prawidłowe zamocowanie elementu w maszynie.

Piła dwugłowicowa TWIN FERRO EMMEGI - dane techniczne

DANE TECHNICZNE STEROWANIA
Komputer przemysłowy kompatybilny z “Windows XPE”
Kolorowy wyświetlacz graficzny TFT 6,5
Pamięć DOMM o pojemności 1 GB
Mysz wbudowana w klawiaturę
Gniazdo do podłączenia przemysłowej drukarki etykiet
Możliwość połączenia ze zdalnym PC przez USB, sieć lub złącze szeregowe (zależnie od wersji)
Realizacja cięć cyklicznych na podstawie list cięcia i makroinstrukcji
Realizacja cięć pojedynczych
Zapisywanie w pamięci 500 wartości korekcyjnych profilu z automatycznym obliczaniem wymiaru do cięć pod kątem
Zapisywanie w pamięci 500 list cięcia (każda o1000 liniach) za pomocą klawiatury
Optymalizacja listew
DANE TECHNICZNE
Średnica wału piły (mm) 40
Piła wykonana z HSS o średnicy (mm) 350
Obroty silnika piły (50Hz) (obrotów/min) 1400/2800
Moc silnika piły (kW) (standard /inox) 0,75-1,4 / 3,9
Max dopuszczalna długość (mm) 5200
Minimalna długość cięcia przy 90°/45° (mm) 520
Możliwości cięcia piłą nachyloną pod kątem 45° 100 x 100
Prędkość posuwu piły regulowana przez operatora
Prędkość cięcia (0.3 - 0,6) (0,3 1,6)
Prędkość posuwu ruchomej głowicy (m/min) 20 m/min
Ciśnienie robocze (bar) 6-7
System smarowania olejowego z minimalną dyfuzją
Zaciski pionowe 2
Zaciski poziome 3
Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.