Piła dwugłowicowa TEKNA TKE 551
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka

Tekna TKE 551


Oferowana przez R&D piła dwugłowicowa TEKNA TKE 551 to elektroniczna obcinarka dwugłowicowa z automatycznym przesuwem ruchomej głowicy poprzez silnik bezszczotkowy ze sterowaniem cyfrowym. Zapewnia pneumatyczne pochylenie jednostek cięcia w zakresie od 90° do 22°30’ (na zewnątrz) z systemem automatycznej regulacji kątów pośrednich. Olejowo-pneumatyczny posuw ostrza.

Funkcjonalność produktu Piła dwugłowicowa TEKNA TKE 551


Nowoczesna obcinarka oferuje precyzyjne cięcie profili aluminiowych i PCV. Dzięki wirtualnej osi pochylenia głowic, możliwe jest pochylenie każdej z nich do 22 stopni 30' na zewnątrz, eliminując przeszkody w strefie cięcia. Bezpieczne blokowanie ciętego profilu odbywa się dzięki systemowi dociskaczy, a osłony głowic z poliwęglanu automatycznie otwierają się i zamykają.

Panel sterowania z dotykowym ekranem ułatwia precyzyjne ustawienia, a spersonalizowane oprogramowanie zapewnia łatwą obsługę. Dodatkowo, maszyna posiada przenośnik rolkowy do załadunku i rozładunku, z opcją montażu elektronicznego przyrządu pomiarowego grubości profilu. To umożliwia automatyczną korektę współrzędnej cięcia, skracając czas obróbki i redukując odpady. Piła dwugłowicowa TEKNA TKE 551 to nowoczesne rozwiązanie, podnoszące efektywność i precyzję w procesie cięcia profili.

Wirtualna oś pochylenia jednostek cięcia

Pochylenie każdej głowicy do 22 stopni 30' na zewnątrz, zarówno w wersji aluminiowej, jak i PCV, następuje za pomocą dwóch obrotowych prowadnic, które umieszczone są na czterech parach stalowych kółek. Jest to opatentowane rozwiązanie. Pozwala ono na usunięcie wszelkich przeszkód ze strefy cięcia. Dzięki temu wpływa korzystnie na ustawienie i zablokowanie profilu, a także zapewnia wyższą sztywność niż w tradycyjnych systemach. Pozycjonowanie osi X za pośrednictwem bezwzględnego paska magnetycznego eliminuje konieczność referowania osi oraz skraca związany z tym czas cyklu.

Blokowanie profilu piły

Dzięki dużej ilości miejsca, które zapewnia oś pionowa, blokowanie ciętego profilu wykonywane jest w sposób niezwykle precyzyjny i bardzo bezpieczny. Odbywa się to poprzez dwa poziome dociskacze. Jeśli zachodzi taka konieczność, można zablokować element w pionie (zwłaszcza w przypadku cięć specjalnych). Dostępny jest opatentowany system dociskaczy poziomych, dzięki którym możliwe jest unieruchomienie profilu w położeniu pionowym. za podtrzymanie profilu podczas cięcia dużych długości odpowiadają trzy napędzane mechanicznie i załączane automatycznie wsporniki pośrednie.

Profesjonalne osłony głowic

Obcinarka wyposażona jest w dwie automatycznie uruchamiane miejscowe osłony jednostek cięcia. Ich zadaniem jest zabezpieczenie strefy obróbki. Osłony wykonano z poliwęglanu, który jest odporny na zarysowania. Automatyczne otwieranie i zamykanie osłon możliwe jest we wszystkich właściwych fazach cyklu cięcia. Osłony otwiera i zamyka siłownik pneumatyczny.

Sterowanie

Aby zapewnić łatwą obsługę maszyny, wyposażono ją w panel sterowania, który umożliwia prawidłowe ustawienie ruchomych głowic, w zależności od specyfikacji wykonywanego cięcia. W panelu wykorzystano dotykowy ekran o przekątnej 5,7. Dodatkowo wykorzystano całkowicie spersonalizowane oprogramowanie, które jest bogate w funkcje dedykowane tej maszynie.

Istnieje także możliwość zainstalowania panelu na wsporniku wyposażonym w łożyska. Dzięki nim panel może być swobodnie przesuwany wzdłuż przedniej części maszyny. Dzięki możliwości tworzenia list cięcia, łatwiej o optymalizację cyklu obróbczego. Zapewniają one redukcje odpadów i skracają czas niezbędny na wykonanie faz załadunku-rozładunku detali.

Piła dwugłowicowa TEKNA TKE 551: Załadunek i wyładunek

Obcinarka wyposażona jest w zainstalowany na ruchomej głowicy przenośnik rolkowy. Służy on do wykonywania standardowego załadunku i rozładunku. Przenośnik może być także wyposażony w dodatkowy zacisk do blokowania odcinka resztkowego. Jest również możliwość montażu elektronicznego przyrządu pomiarowego grubości obrabianego profilu. Dzięki niemu można wykonać automatyczną korekcję współrzędnej cięcia, w zależności od rzeczywistych wymiarów profilu, z odnośną tolerancją wynikającą z obróbki powierzchniowej.

Dane techniczne produkty Piła dwugłowicowa TEKNA TKE 551

CHARAKTERYSTYKA MASZYNY
Elektroniczne sterowania osią X
Prędkość pozycjonowania osi X 25 m/min
Odczyt położenia ruchomej głowicy za pomocą systemu pomiaru bezpośredniego z wykorzystaniem bezwzględnego paska magnetycznego
Mechaniczna regulacja kątów pośrednich
Maks. pochylenie zewnętrzne 22 stopnie 30'
Olejowo-pneumatyczny posuw ostrzy
Cięcie robocze, zgodne z modelem (m) 4/5
Ostrza widiowe 2
Średnica ostrza 550
Moc silnika ostrza (kW) 2,2
Elektroniczny grubościomierz profilu
Panel sterowania z przesuwem czołowym na prowadnicach
ZABEZPIECZENA I OSŁONY
Przednia osłona miejscowa z napędem pneumatycznym
USTAWIENIE I BLOKOWANIE PROFILU
Para poziomych zacisków z mocowaniem pionowym
Para dodatkowych wzajemnie sprzężonych zacisków poziomych
Mechaniczne wsporniki pośrednie profilu 3
Przenośnik rolkowy na ruchomej głowicy
SMAROWANIE I INSTALACJA WYCIĄGOWA
Układ smarowania za pośrednictwem mikromgły wodnej z emulsją olejową
Układ minimalnego smarowania olejowego
Przygotowanie pod automatyczne uruchamianie zewnętrznej instalacji wyciągowej
Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.