Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga

Quadra V2 - centrum obróbcze


Quadra V2 jest 7 osiowym centrum obróbczym CNC przeznaczonym dla frezowania oraz wiercenia otworów w profilach PCV wraz ze wzmocnieniem stalowym. Wyposażone jest w pełni zautomatyzowany magazyn załadunkowy profili, wyposażony w system transportowy, za pomocą którego profil zostaje umieszczony w odpowiedniej pozycji, następnie zostaje on przytrzymany oraz transportowany do jednostki frezującej.

 W centrum zestawu znajdują się agregat obróbczy oraz automat przykręcający zbrojenie do profilu.
 Jednostka frezująca składa się z czterech 3-osiowych wysoko obrotowych wrzecion CNC (opcjonalnie jest możliwe zwiększenie tej liczby aż do 6 wrzecion). Wraz z jednostką frezującą możliwa jest obróbka na 4 płaszczyznach profilu na dowolnych kątach pośrednich (0°-360°).

 Centrum obróbcze wyposażone jest w kabinę dźwiękochłonną, która fizycznie chroni operatora oraz istotnie redukuje hałas w środowisku pracy.

 Programowanie maszyny:
 „Quadra V2” jest programowana w łatwy i szybki sposób, dzięki specjalnemu pakietowi oprogramowania
 „CAM-Editor-Drill” ( opcjonalnie „CAMPlus 3D-JOB-DRILL“), przygotowanego przez Emmegi. Takie oprogramowanie jest kompatybilne ze środowiskiem WINDOWS® XP.

 Elementy centrum obróbczego Quadra V2:

 Magazyn załadunkowy sztang

 Magazyn załadunkowy jest wyposażony w system transportowy, który transportuje profile o maksymalnej długości 3500mm do pozycji wyjściowej, tak aby ramiona chwytające profil transportowały go do jednostki wkręcającej.

 Automatyczna jednostka ustawienia sztang:

 - Elektroniczne regulowany zacisk wypychowy jest to zaawansowany system z kontrolowanymi osiami 2-CNC,pozwala na przystosowanie zacisku dla każdego profilu indywidualnie tylko poprzez wybranie profilu do obróbki. Zalety tej opcji stają się widoczne podczas produkcji, wiążącą się z częstą zmianą profili.
 - Elektroniczny system rotacyjny zacisku, oś C 0° - 180 pozwala dodatkowo chwycić profile o skomplikowanej budowie geometrycznej
 - Prędkość pozycjonowania od 0 do 90 m/min (oś U)
 Jednostka wkręcająca:

 Dwie przeciwległe automatyczne głowice wkręcające, znajdujące się wewnątrz maszyny.
 - Opcjonalnie: wkrętarka automatyczna na zewnątrz maszyny, dla właściwego pozycjonowania wzmocnień stalowych (wzmocnienia stalowe będą zaciskane przez 3- osiowe ramię przesuwające profil, które będzie pozycjonowało stalowe wzmocnienie na właściwą pozcyję w profilu PCV. Następnie profil zostanie przetransportowywany do przeciwległej automatycznej jednostki wkręcającej).

 Jednostka obróbcza:

 Koło obróbcze (0°-360°) w komplecie 4 silniki wysokoobrotowe i wysokosekwencyjne . (Opcjonalnie możliwość do 8-silników) Koło obróbcze pozwala na szybką oraz elastyczną obróbkę przy jednoczesnej małej ilości elektrowrzecion.
 Wysoko sekwencyjne wrzeciono, o dużej mocy 3,3 kW (S1), 24.000 RPM wraz z systemem szybkiej wymiany narzędzi pozwala przyspieszyć obróbkę profili oraz przystosowanie się osprzętu.

 System przesuwania wrzecion System ON-OFF, (dla przesuwania wrzecion w kole obróbczym umożliwiając wprowadzanie profili o większych gabarytach ).

 *Techniczne dane wrzecion:
 -          Moc 3,3 kW (S1 w pracy)
 -          24.000 min-1
 -          ER 32 głowica narzędziowa
 -          Chłodzone powietrzem

 Jednostka rozładunkowa:

 - Odprowadzanie obrobionych elementów na Rolkach PCV

 Magazyn rozładunkowy

 - Magazyn rozładunkowy dla profili poddanych obróbce
 - Podziałka posuwu jest dostosowywana poprzez CNC
 - Przycisk limitu, służący do sygnalizowania, że magazyn rozładunkowy jest zapełniony

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.