Quadra L1 - 12 osiowe centrum tnąco - obróbcze - R&D Tech jest liderem w dziedzinie maszyn obróbczych CNC i autoryzowanym dostawcą maszyn Emmegi
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka

Quadra L1 - 12 osiowe centrum tnąco - obróbcze


WSZYSTKO W JEDNYM

Magazyn załadunkowy na Profile może pomieścić do 15 profili o maksymalnej szerokości 100 mm lub do 7 profili przy maksymalnej szerokości przekroju profilu 230 mm i długości 7500 mm. Sztangi przesuwane są za pomocą pasów transmisyjnych a posuw ich w kierunku sekcji obróbczo-tnącej odbywa się za pomocą Grippera. Chwytak/Gripper profili sterowany jest w osiach V i W co umożliwia dopasowanie położenia zacisków w zależności od budowy danego profilu. Dodatkowo Gripper może być wyposażony w rotacyjny system obrotowy 180° tak aby istniała możliwość obrotu materiału w celu optymalizacji położenia w sekcji tnąco-obróbczej.

WPROWADZANIE PROFILI

SEKCJA OBRÓBCZA

Quadra L1 wyposażona jest w elastyczny system obrotowy, na którym zawieszonych jest 6 wrzecion z 4 osiową interpolacją i zakresem 360° frezowania wokół obrabianego profilu. Chłodzone powietrzem elektrowrzeciona o mocy 5,6 kW osiągają maksymalną prędkość 24.000 obrotów na minutę. Dodatkowo wrzeciona można doposażyć w system odjazdu i dojazdu (ON/OFF) dzięki czemu istnieje możliwość wprowadzenia do koła obróbczego elementów o dużych przekrojach i tym samym obróbkę w/w elementów o dużych gabarytach.

SEKCJA CIĘCIA

Precyzyjne Ciecie. Moduł Tnący Quadry L1 składa się z głowicy tnącej wyposażonej w tarczę tnącą o O600 mm. Praca jednostki kontrolowana jest w zakresie 3 osi ,która dokonuje cięcia w zakresie katów od - 48° do +250°. W pełni sterowalna głowica tnąca CNC umożliwia dokonywanie najbardziej skomplikowanych cięć.

SEKCJA ODBIÓRCZA

Magazynowanie obrobionych elementów. Kiedy profile są cięte, automatyczny wypychacz przenosi obrobione sztaby na stół odbiorczy. Magazyn odbiorczy może przechowywać profile o długości 4000 mm oraz opcjonalnie nawet do 7500 mm. Różnego rodzaju odpady powstałe w wyniku ciecia są odtransportowywane przez metalowy przenośnik taśmowy.

AUTOMATYCZNE POZYCJONOWANIE

Automatyczne Podnoszenie profila ze stołu podawczego. Quadra L1 jest wyposażona w system przechyłu profilu stosowana w sytuacji potrzeby obrotu podniesienia) słupa o wysokim przekroju w stosunku do początkowej pozycji na magazynie załadunkowym dostosowując jego położenie do optymalnej pozycji obróbki. System ten jest szczególnie przydatny do przetwarzania szczególnie wysokich słupków takich jak ściany osłonowe lub profile przemysłowe, które muszą być cięte w pozycji pionowej.

SEKCJA USTALAJĄCA POŁOŻENIE MATERIAŁU

BLOKOWANIE

Powierzchnie mocujące Quadry L1 wykonane są z Arnitu®, tworzywa sztucznego o niskim współczynniku tarcia, aby dobrze i bezpiecznie zblokować obrabiany profil nie powodując na nim zadrapań podczas przesuwu. Nadmuch sprężonego powietrza tworzy tzw. poduszkę powietrzną, która eliminuje wszelkie opiłki z prowadnic dociskowych. Poziome i pionowe zaciski zapewniają blokowanie każdego rodzaju profilu.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.