NOWOŚĆ +Quadra - R&D Tech Sp. z o.o.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2022-05-31

NOWOŚĆ +Quadra


CAŁKOWICIE INNOWACYJNA

Centrum obróbcze +Quadra firmy Emmegi powstało w wyniku ewolucji grupy produktów o ugruntowanej pozycji zaktualizowanych na podstawie Industry 4.0, o większej wydajności i na miarę innowacyjnych trendów rynkowych.


Od 1994 roku Quadra firmy Emmegi oferuje wydajność, niezawodność i solidność dla sektora stolarki otworowej i przemysłu i z biegiem czasu stała się prawdziwą ikoną tego sektora. Sukces tego historycznego modelu bez wątpienia potwierdza liczba ponad 600 maszyn zainstalowanych na całym świecie w tym ponad 30-tu w Polsce.

Nieustannie rozwijająca się branża budowlana dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje narzędzi, które nadążają za nowymi oczekiwaniami. W odpowiedzi firma Emmegi oferuje model +Quadra, centrum obróbcze przeznaczone do frezowania, wiercenia, cięcia i gwintowania profili z aluminium i stopów lekkich oraz dodatkowo do obróbki od czoła profilu.

Wydajne, szybkie a przede wszystkim w pełni zautomatyzowane centrum już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę. Nowy design o prostych, estetycznych i ergonomicznych kształtach jest znakiem rozpoznawczym firmy Emmegi. Maszynę można skonfigurować stosownie do potrzeb i możliwości produkcyjnych każdego producenta.


MASZYNA O WIELKIM „SERCU”

+Quadra posiada automatyczny magazyn podający, z którego profil jest pobierany i przekazywany do sekcji roboczej. Automatyczny magazyn posiada nowatorskie rozwiązanie, które umożliwia załadunek maksymalnie dużej liczby profili na stole. Specjalny system mierzy szerokość załadowanego profilu i przesuwa go tylko o odległość niezbędną do załadunku kolejnego profilu. Taki sposób załadunku praktycznie eliminuje zbędne przestrzenie na stole.

Sercem maszyny jest sekcja robocza składająca się maksymalnie z 8 elektrowrzecion o mocy 5,6 kW (opcjonalnie 7 kW tylko dla 6 elektrowrzecion). Wrzeciona zostały zamontowane na obrotowym pierścieniu, co zapewnia obróbkę profilu ze wszystkich boków w zakresie 360°. Dzięki dodatkowej jednostce frezującej można obrabiać również część czołową i końcową profilu. Unikalny system wycofania wrzecion pozwala na obróbkę profili o dużym przekroju. Moduł tnący składa się z tarczy Ø 600 sterowanej numerycznie w trzech osiach. Dodatkowy moduł posiada tarczę Ø 350 z posuwem i ustawianiem kąta na poziomej osi sterowanej numerycznie. W zależności od modelu może być zainstalowany moduł frezarki do końcówek profilu lub dodatkowy dwuwrzecionowy moduł do wiercenia i gwintowania od czoła i końca profilu.

+Quadra może być wyposażona w drukarkę etykiet z w pełni zautomatyzowanym systemem naklejania etykiet na gotowy element. Dzięki temu obrobiony detal jest łatwo i szybko identyfikowany bez ingerencji operatora.

W kolejnym etapie obrobiony materiał przenoszony jest na stół rozładowczy za pomocą rolek wyposażonych w silniki. Wszystkie elementy z tej samej lagi profilu są ustawiane w jednej linii. System ten pozwala bez ingerencji operatora zgromadzić całą objętość profili znajdujących się na stole załadowczym optymalizując w ten sposób cykl produkcyjny.


CO NOWEGO

Wśród cech, które gwarantują wysoką wydajność i sprawiają, że +Quadra jest modelem odpowiednim dla wielu sektorów i zastosowań warto zwrócić uwagę na te, opisane poniżej. Oprócz wcześniej wspomnianego magazynu załadowczego z systemem dopasowującym się do gabarytów załadowanych profili, +Quadra posiada nowatorskie rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie sztangi profilu do strefy załadowczej w tym samym czasie, w którym chwytak wycofuje się do swojej pozycji wyjściowej. Dzięki temu, chwytak nie musi czekać na załadunek nowego profilu, co znacząco przyspiesza produkcję i zwiększa wydajność maszyny.

Zdecydowanie rewolucyjnym rozwiązaniem, po raz pierwszy zastosowanym w centrach obróbczych jest system numerycznie sterowanych i samo dopasowujących się bloków oporowych. To innowacja pozwalająca na zmianę rodzaju obrabianych profili bez konieczności ręcznego przezbrojenia maszyny. Ponadto, takie rozwiązanie zapewnia zachowanie najwyższej precyzji obrabianego detalu. Ten nowoczesny system podtrzymania profili działa automatycznie, nie wymaga zastosowania specjalnych podkładek, czas przezbrojenia znacząco zostaje skrócony, co przekłada się na duży wzrost wydajności.

Magazyn rozładunkowy o dużej pojemności to innowatorskie rozwiązanie, które dzięki napędzanemu przenośnikowi rolkowemu wyrównuje obrabiane detale przed ich wyładowaniem na magazyn taśmowy, ustawiając w jednej linii wszystkie części początkowego profilu. W rzeczy samej, system ten umożliwia zgromadzenie wszystkich profili znajdujących się w magazynie załadowczym bez konieczności interwencji operatora.

Drukarka przemysłowa do automatycznego pozycjonowania etykiety na 3 bokach profilu to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych drukarek wymagających ręcznego etykietowania obrabianych detali. Wszystko to sprawia, że +Quadra jest idealną linią do produkcji zautomatyzowanej, którą z powodzeniem można wykorzystać do pracy na dużych bezobsługowych zmianach roboczych.


ZALETY TECHNICZNE

Wszechstronność jest hasłem przewodnim dla wszystkich maszyn Emmegi i dlatego główny moduł tnący składa się z tarczy Ø 600 sterowanej numerycznie w trzech osiach i pozwala na cięcie w zakresie od 0 do 360°. Dodatkowy moduł posiada tarczę Ø 350 sterowaną numerycznie i pozwala na cięcie w drugiej płaszczyźnie w zakresie od -45° do +45°. W zależności od modelu na wspólnym łożu z tarczą Ø 350 znajduje się moduł frezarki do końcówek profilu lub dwuwrzecionowy moduł sterowany numerycznie w czterech osiach do wiercenia i gwintowania od czoła i końca profilu. Maszyna posiada metalowy taśmociąg, który pozwala na odprowadzenie wiórów i odpadów produkcyjnych do kontenera znajdującego się poza maszyną. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy oszczędność czasu a co za tym idzie wzrost wydajności pracy maszyny.


EMMEGI LOOK & FEEL

Atrakcyjny estetyczny design oraz wykonanie maszyny +Quadra zostały stworzone według najwyższych wymogów standardów Emmegi a to wynik badań i pracy centrum Stile&Design -wizytówki grupy Voilàp. Potwierdzeniem tego jest funkcjonalna i ergonomiczna kabina o atrakcyjnej stylistyce, z aluminiowymi słupkami i dużymi przeszkleniami zapewniającymi lepszą widoczność obszaru roboczego. Zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i wydajności, umożliwia łatwy dostęp do wewnętrza celem sprawnego przeprowadzenia konserwacji i czyszczenia. W akustycznie izolowanej kabinie znajdują się wszystkie jednostki robocze, co zapewnia wysoki standard izolacji akustycznej i pełną ochronę operatora.


WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO...

+Quadra jest zatem odpowiedzią na zapotrzebowanie na najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie inteligentnej, elastycznej, automatycznej i szybkiej obróbki profili o najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Plasując się w czołówce oferty, gwarantuje najwyższe standardy jakościowe a także wysoką wydajność operacyjną przy dużej zdolności produkcyjnej dla firm 4.0. Niezawodność +Quadra jest wynikiem nieustannej pracy Zespołu Badań &Rozwoju oraz trzydziestoletniego know-how wynikającego z doświadczenia pokoleń techników firmy Emmegi, poszukujących każdego dnia coraz doskonalszych i bardziej innowacyjnych rozwiązań. Dziś jak wczoraj, ale z czymś na +.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.