+Quadra - R&D Tech Sp. z o.o.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka

+Quadra


Pliki do pobrania

20-osiowe centrum obróbcze CNC przeznaczone do frezowania, wiercenia, cięcia i gwintowania profili z aluminium i stopów lekkich oraz dodatkowo do obróbki od czoła profilu. + Quadra można skonfigurować stosownie do potrzeb i możliwości produkcyjnych każdego producenta stolarki okiennej i drzwiowej, architektury i przemysłu. Konstrukcja +Quadra posiada automatyczny magazyn podający, z którego profil jest pobierany i przekazywany do sekcji roboczej. Sekcja robocza składa się z modułu obróbczego oraz modułu cięcia . W kolejnym etapie obrobiony materiał przenoszony jest na stół rozładowczy za pomocą rolek wyposażonych w silniki. Trzy główne moduły dają możliwość dowolnej konfiguracji maszyny. W izolowanej kabinie znajdują się wszystkie jednostki robocze, co zapewnia wysoki standard izolacji akustycznej i pełną ochronę operatora. Wyposażenie centrum uzupełnia drukarka z w pełni zautomatyzowanym systemem naklejania etykiet na 3 bokach gotowego profilu oraz system kontroli złamania narzędzia. Wszystko to sprawia, że +Quadra jest idealną linią do produkcji zautomatyzowanej, którą z powodzeniem można wykorzystać do pracy na dużych bezobsługowych zmianach roboczych.


JEDNOSTKA FREZUJĄCA
+Quadra jednostka frezująca Sercem +QUADRA jest sekcja robocza , wyposażona w 4 elektrowrzeciona dla modelu +Quadra L0 i 6 do 8 elektrowrzecion dla modeli +Quadra L1 i +Quadra L2 +Quadra L3 o mocy 5,6 kW w S1 (opcjonalnie 7 kW tylko dla 6 elektrowrzecion). Wrzeciona z mocowaniem ER 32 zostały zamontowane na obrotowym pierścieniu, co zapewnia obróbkę profilu ze wszystkich boków w zakresie 360°. Modele +Quadra, L1, L2, L3 mogą być wyposażone w unikalny system wycofania wrzecion co pozwala na obróbkę profili o dużym przekroju.


NUMERYCZNIE STEROWANE BLOKI OPOROWE
+Quadra numerycznie sterowane bloki oporowe To innowacja pozwalająca na zmianę rodzaju obrabianych profili bez konieczności ręcznego przezbrojenia maszyny. Ponadto, takie rozwiązanie zapewnia zachowanie najwyższej precyzji obrabianego detalu. Ten nowoczesny system podtrzymania profili działa automatycznie, nie wymaga zastosowania specjalnych podkładek, czas przezbrojenia znacząco zostaje skrócony, co przekłada się na duży wzrost wydajności.


DODATKOWY MODUŁ TNĄCY
+Quadra dodatkowy moduł tnący Dodatkowy moduł posiada tarczę Ø 350 sterowaną numerycznie i pozwala na cięcie w drugiej płaszczyźnie w zakresie od -45° do +45°.


GŁÓWNY MODUŁ TNĄCY
+Quadra główny moduł tnący Wszechstronność jest hasłem przewodnim dla wszystkich maszyn Emmegi i dlatego główny moduł tnący składa się z tarczy Ø 600 sterowanej numerycznie w trzech osiach i pozwala na cięcie w zakresie od 0 do 360°.


MODUŁ FREZOWANIA KOŃCÓWEK PROFILU
+Quadra moduł frezowania końcówek Na wspólnym łożu z tarczą Ø 350 znajduje się moduł frezarki do końcówek profilu o zmiennej prędkości obrotowej do 8000 obr./min wyposażony w system szybkiej wymiany frezu. Pod modułem znajduje się metalowy taśmociąg, który pozwala na odprowadzenie wiórów i odpadów produkcyjnych do kontenera znajdującego się poza maszyną.


MODUŁ FREZOWANIA, WIERCENIA I GWINTOWANIA OD CZOŁA I KOŃCA PROFILU
+Quadra moduł frezowania i gwintowania czoła i końca profilu Na wspólnym łożu z tarczą Ø 350 znajduje się dwuwrzecionowy moduł sterowany numerycznie w czterech osiach do frezowania wiercenia i gwintowania od czoła i na końcu profilu. Maszyna posiada metalowy taśmociąg, który pozwala na odprowadzenie wiórów i odpadów produkcyjnych do kontenera znajdującego się poza maszyną.


CHWYTAK PROFILI
+Quadra chwytak profili Chwytak profilu z numerycznym pozycjonowaniem w dwóch osiach pionowej i poziomej do automatycznego ustawienia się w zależności od rodzaju profilu. Opcjonalnie dodatkowa oś chwytaka daje możliwość jego obrotu. Magazyn załadunkowy umożliwia załadunek profili o długości do 7,5 m (opcjonalnie 9,5 m) i masie do 120 kg. Jeśli wymaga tego cykl, system automatycznego pionowania profilu pozwala na jego obrót o 90° w strefie załadunkowej. +Quadra posiada nowatorskie rozwiązanie, które pozwala na wprowadzenie sztangi profilu do strefy załadowczej w tym samym czasie, w którym chwytak wycofuje się do swojej pozycji wyjściowej. Dzięki temu, chwytak nie musi czekać na załadunek nowego profilu, co znacząco przyspiesza produkcję i zwiększa wydajność maszyny.


WYSOCE POJEMNY MAGAZYN ZAŁADOWCZY FLW
+Quadra magazyn załadowczy Alternatywą dla taśmowego magazynu załadowczego (tylko 8 profili) jest nowatorskie rozwiązanie, które umożliwia załadunek maksymalnie dużej liczby profili na stole. Specjalny system mierzy szerokość załadowanego profilu i przesuwa go tylko o odległość niezbędną do załadunku kolejnego profilu. Taki sposób załadunku praktycznie eliminuje zbędne przestrzenie na stole.


MAGAZYN ROZŁADOWCZY
+Quadra magazyn rozładowczy Magazyn wyposażony w automatyczny system odprowadzania gotowego elementu ze strefy obróbczej do magazynu rozładowczego. Pasy transportujące umieszczone poprzecznie w magazynie rozładowczym pozwalają na wyładunek detali o długości do 4m oraz opcjonalnie do 7,5 lub 9,5m. Odpady poprodukcyjne są automatycznie odprowadzane poza maszynę przez metalowy taśmociąg.


WYSOCE POJEMNY MAGAZYN ROZŁADOWCZY HCS
+Quadra pojemny magazyn rozładowczy HCS Magazyn rozładunkowy o dużej pojemności to innowatorskie rozwiązanie, obrobiony materiał przenoszony jest na stół rozładowczy za pomocą rolek wyposażonych w silniki. Wszystkie elementy z tej samej lagi profilu są ustawiane w jednej linii. System ten pozwala bez ingerencji operatora zgromadzić całą objętość profili znajdujących się na stole załadowczym optymalizując w ten sposób cykl produkcyjny.


DRUKARKA PRZEMYSŁOWA Z AUTOMATYCZNYM POZYCJONOWANIEM ALM
+Quadra drukarka przemysłowa z automatycznym pozycjonowaniem ALM Drukarka z w pełni zautomatyzowanym systemem naklejania etykiet na 3 bokach profilu to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych drukarek wymagających ręcznego etykietowania obrabianych detali. Dzięki temu obrobiony detal jest łatwo i szybko identyfikowany bez ingerencji operatora. Jest to idealne rozwiązanie do produkcji zautomatyzowanej, którą z powodzeniem można wykorzystać do pracy na dużych bezobsługowych zmianach roboczych.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.