Niezawodny Phantomatic M3 - R&D Tech jest liderem w dziedzinie maszyn obróbczych CNC i autoryzowanym dostawcą maszyn Emmegi
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2023-03-02

Niezawodny Phantomatic M3


Tegoroczne targi WinDoor-tech to dla firmy R&D Tech bardzo udana impreza – nie tylko pod względem możliwości zaprezentowania nowości w postaci urządzeń do poprawy logistyki produkcji, które to miały swoją premierę na targach, ale również znakomita sprzedaż kolejnych maszyn, które od wielu lat funkcjonują w ofercie R&D Tech.

Zaraz po zakończeniu targów firma sprzedała 5 centrów obróbczych Phantomatic M3, które jest podstawowym centrum w palecie produktowej R&D Tech. Jest także najczęściej sprzedawaną maszyną do obróbki stolarki aluminiowej. W Polsce już 112 zakładów produkcyjnych korzysta z tego kompaktowego centrum. Z kolei odział Emmegi Niemcy właśnie w tym miesiącu sprzedał tysięczną maszynę tego modelu.

Maszyna Phantomatic M3 jest niezawodna, prosta w obsłudze a inwestycja w zakup jest opłacalna szczególnie dla małych zakładów produkcyjnych, gdyż jest połączeniem precyzji obrabianego detalu za rozsądną cenę. Gwarantuje dokładność, powtarzalność, krótki czas obróbki, mniejszy odpad i brak pomyłek. Dostosowane jest do zarządzania małą produkcją. Szczególnie w zestawie z dwugłowicową piłą Precision TS2 lub C2 stanowi idealny zestaw automatyzacji produkcji, jest połączeniem na miarę wysokiej automatyzacji na poziomie nawet małego zakładu produkcyjnego — wyjaśnia Anna Kufel-Sikorska.

Phantomatic M3 to sterowane numerycznie 3-osiowe centrum obróbcze z automatycznym obrotem narzędzia w trzech stałych pozycjach, co umożliwia obróbkę 3 płaszczyzn profilu. Przeznaczone do obróbki profili z aluminium, PVC, stopów lekkich. Wyposażone jest w ręczny magazyn narzędziowy na 9 gniazd, do którego można dodać jeden lub dwa magazyny automatyczne na 4 gniazda każdy, instalowane po obu stronach kabiny. Ustawianie profilu w pozycji odbywa się za pomocą zderzaka pneumatycznego, znajdującego się z lewej strony, blokowanie za pomocą 4 solidnych zacisków ustawianych automatycznie przez oś X. Opcjonalne zainstalowanie drugiego zderzaka pneumatycznego po prawej stronie umożliwia wykonanie ponadwymiarowych obróbek profili o długości podwójnej względem pola roboczego. Poza tym zawiera ruchomy stół roboczy umożliwiający załadunek/wyładunek elementu i zwiększa w znaczny sposób obrabiany przekrój.

Pokuszenie się o stwierdzenie, że Phantomatic M3 to must have każdej dobrze wyposażonej hali produkcyjnej nie jest stwierdzeniem nad wyraz — dodaje Anna Kufel-Sikorska — zapraszamy do kontaktu.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.