Niezawodne centrum do obróbki profili stalowych od R&D Tech zainstalowane w firmie Otiff Profil
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2024-05-23

Niezawodne centrum do obróbki profili stalowych od R&D Tech zainstalowane w firmie Otiff Profil


Firma Otiff Profil jest czołowym producentem systemów stalowo-szklanych. W swojej ofercie posiada drzwi, okna jak i elementy stałe. Posiada dwa profesjonalne zakłady produkcyjne oraz z zespół światowej klasy specjalistów.

Phantomatic T3 Star to wielozadaniowe centrum obróbcze, posiadające cztery osie sterowane numerycznie, mocną jednostkę frezująca 7,5kW, system chłodzenia powietrzem -20°C który z powodzeniem wykorzystywany jest przy obróbce profili stalowych eliminując potrzebę użycia mgiełki olejowej. To centrum możemy zaliczyć do grupy wysoko funkcyjnych, ekonomicznych i innowacyjnych rozwiązań zawartych w jednej maszynie. Nawet najbardziej skomplikowane obróbki w aluminium i stali nie stanowią żadnego problemu dla tego centrum dzięki obrotowej osi A, automatycznemu magazynkowi narzędzi z miejscami na głowicę kątową i tarczą Ø 180, mobilnym zaciskom oraz dużym prędkościom przejazdu osi – dodaje Marcin Hass R&D Tech.

Produkcja stolarki stalowej jest wymagająca, dlatego maszyny na których obrabiany jest materiał muszą posiadać pewne cechy aby zachować jakość obrabianego materiału. Phantomatic T3 Star to centrum obróbcze, które idealnie nadaje się do obróbki profili stalowych, z których głownie tworzone są nasze produkty. W maszynie zastosowano unikalny system chłodzenia Vortex, gdzie chłodzenie narzędzia następuje za pomocą zimnego powietrza - inaczej niż w standardowym rozwiązaniu, gdzie chłodzenie następuje za pomocą mgiełki olejowej. Dodatkowo, centrum od R&D Tech posiada system odciągu dymu, który jest uciążliwy dla operatora maszyny podczas obróbki profili przeciwpożarowych więc to z pewnością także bardzo duży atut tego centrum. Dodatkowo na nasze potrzeby maszyna została w pełni zabudowana poprzez zastosowanie zintegrowanej osłony - stwierdza Łukasz Pietraszak OTIF PROFIL.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.