Kontynuacja współpracy z ZOBAL - R&D Tech Sp. z o.o.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2019-08-06

Kontynuacja współpracy z ZOBAL


'ZOBAL to firma istniejąca już od 1995 roku, posiadająca ugruntowaną pozycję nie tylko w Polsce, ale również na wielu rynkach europejskich. 

 
Działalność firmy ZOBAL obejmuje trzy obszary aktywności, które stanowią: 
 
» produkcja wysokiej jakości akcesoriów do mebli z aluminium; 
» obróbka powierzchniowa aluminium; 
» najnowszy obszar stanowi precyzyjna obróbka numeryczna elementów z aluminium i innych metali.
 
W nawiązaniu do trzeciego, najnowszego obszaru działalności, w trosce o dalszy rozwój firmy oraz jakość produktów, firma ZOBAL zawarła w czerwcu 2019 r. z R&D Tech Sp. z o.o. umowę kupna-sprzedaży nowoczesnego centrum obróbczego sterowanego numerycznie w pięciu osiach, przeznaczonego do frezowania, wiercenia otworów, gwintowania oraz cięcia profili i detali aluminiowych z PVC, stopów lekkich i stali – SATELLITE XT 7800 mm. 
 
Na ruchomą część maszyny składa się brama z precyzyjnym napędem zębatkowym. Elektrowrzeciono o dużej mocy (15 kW S1) z uchwytem narzędziowym HSK 63F umożliwia prowadzenie obróbki, także ciężkiej, z doskonałym rezultatem pod względem prędkości i precyzji. Z tyłu ruchomej bramy umieszczony jest magazyn narzędziowy na 16 miejsc. Możliwa jest również opcja z 32 miejscami, przy czym obie wersje mogą być wyposażone w ramie szybkiej wymiany narzędzi, co znacząco skraca czas wymiany narzędzi. Tarcza o śr. 500 mm jest umieszczona oddzielnie w specjalnym magazynie.
Maszyna może pracować w podwójnym trybie, który umożliwia skrócenie do minimum czasu postoju maszyny, ponieważ pozwala wykonać zmianę obrabianego detalu (załadunek/rozładunek) w czasie „ukrytym”. Możliwe jest ponadto wykonanie załadunku i obróbki detali o różnych kodach i różnych rodzajach obróbki w dwóch polach roboczych. Centrum wyposażono w obudowę kolumny, zabezpieczającą operatora i zmniejszającą emisję hałasu. 
 
Firma R&D Tech, ekspert w precyzyjnej obróbce wszystkich profili aluminiowych cienkościennych, cieszy się z zaufania, jakim obdarza ją ZOBAL, oraz jest przekonana, że obydwie firmy będą kontynuować udaną współpracę.'
 
 
 
Artykuł ukazał się pierwotnie na stronie oknonet.pl
Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.