Kolejne nowoczesne centrum od R&D TECH w Nexbau - R&D Tech Sp. z o.o.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2020-09-22

Kolejne nowoczesne centrum od R&D TECH w Nexbau


Hasło „Fabryka solidnych rozwiązań” to nie tylko hasło w logo firmy Nexbau, ale konsekwentnie realizowana strategia firmy, gdyż Nexbau stawiając na ciągły rozwój oraz najwyższą jakość oferowanych produktów swój park maszynowy tworzy dobierając maszyny najwyższej klasy. W myśl tego założenia firma z Karpicka zakupiła kolejne centrum obróbcze od firmy R&D Tech. W ostatnich dniach zakończono instalację kompleksowego przelotowego centrum tnąco-obróbczego Quadra L2, dedykowanego do frezowania, wiercenia i cięcia profili aluminiowych i stopów lekkich.

Quadra L2 to przede wszystkim gwarancja precyzji obrabianych detali, powtarzalność elementów, bardzo wysoka jakość. Używanie tego centrum przez naszych operatorów to znaczne ułatwienie i usprawnienie procesów produkcyjnych a co za tym idzie również obniżenie kosztów procesu produkcyjnego, co dla każdego przedsiębiorcy ma zawsze  znaczenie stwierdza Jędrzej Bauta – członek Zarządu.

Produkujemy zarówno stolarkę drzwiową i okienną, fasady aluminiowe, bramy, okna tarasowe czy rolety i żaluzje. Tak szeroka paleta produktowa wymaga maszyn, które dzięki  wysoko zaawansowanej technologii sprostają skomplikowanym obróbkom, będą miały dużą wydajność i moce przerobowe –dodaje Pan Jędrzej Bauta.

QUADRA L2 składa się z automatycznego magazynu i systemu podającego do profili do 7500 mm z ruchem uchwytu blokującego profil. Dzięki ruchowi uchwytu, podajnik wraca do pozycji początkowej, umożliwiając ładowarce jednoczesne przygotowanie następnego profilu. W środkowej części znajduje się moduł frezujący, dwa moduły tnące i moduł planowania. Na 4- osiowym sterowanym numerycznie module zainstalowano od 4 do 6 elektrowrzecion umożliwiających obróbkę całego obwodu elementu, bez względu na jego ułożenie. Główny moduł tnący składa się z tarczy Ø 600 mm z ruchem opuszczanym na trzy osie sterowane numerycznie. Dodatkowy moduł posiada tarczę Ø 350 z ruchami posuwu i rotacji na poziomej osi sterowanej numerycznie. Moduł planowania działa na dwóch osiach sterowanych numerycznie poprzez zespół frezarek. QUADRA L2 zawiera także automatyczny wyrzutnik z jednostki tnącej do magazynu wyładunkowego. Jednostka składa się z magazynu na pasy poprzeczne do wyładunku obrobionych elementów o długości do 4000 mm (opcjonalnie 7500 mm).

 W czasach, gdzie automatyzacja ma tak duże znaczenie istotne jest, jak wyposażony jest park maszynowy, jak szybko wytwarzany jest gotowy produkt, jaką jakość dostarczany do odbiorcy. Maszyny, które zakupiliśmyod R&D Tech Emmegi to dla nas pewność zachowania tych parametrów. Dodatkowo dobry serwis R&D Techi udana współpraca – dodaje Jędrzej Bauta.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.