Kolejne centrum obróbcze R&D Tech w firmie Aluprof S.A.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2024-06-11

Kolejne centrum obróbcze R&D Tech w firmie Aluprof S.A.


Jeden z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie – firma Aluprof S.A. kolejny raz wybrała centrum obróbcze od R&D Tech. Zakupiona 5 osiowa maszyna to Satellite XTE - innowacyjne rozwiązanie stworzone z myślą o precyzyjnych i efektywnych procesach frezowania, wiercenia, gwintowania i cięcia profili wykonanych z aluminium.

Firma Aluprof sprzedaje swoje rozwiązania do większości krajów europejskich a także do Stanów Zjednoczonych. Jesteśmy postrzegani jako duży i godny zaufania partner, co przekłada się na systematycznie rosnącą sprzedaż eksportową. Wysokiej jakości systemy architektoniczne z Polski znajdują również odbiorców na zupełnie nowych rynkach, takich jak: Estonia, Azerbejdżan, Gruzja, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Dobre efekty sprzedażowe możemy osiągać min. dzięki zachowanej wysokiej jakości wytwarzanych przez produktów. Satellite XTE to nowoczesna technologia, która jest w stanie zaoferować nie tylko doskonałą wydajność, ale także unikalne rozwiązania z zakresu ergonomii, elastyczności czy bezpieczeństwa w obszarze obróbki. Zakup kolejnego centrum Emmegi podyktowany był potrzebą zwiększenia mocy przerobowych.

Centrum posiada min. funkcję cięcia i separacji bezpośrednio na profilu. Dzięki temu możemy uzyskać serię obrobionych elementów z jednej sztangi. Następnie mogą one zostać rozdzielone na poszczególne elementy. W ten sposób nie jest konieczne poddawanie obróbce wyłącznie profili, które uprzednio zostały wycięte. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na optymalizację cyklu produkcyjnego, co ma ogromne znaczenie – dodaje Marcin Hass R&D Tech.

Posiadanie w parku maszynowym uniwersalnego centrum obróbczego pozwalającemu obróbkę nawet najbardziej skomplikowanych profili ułatwia w sposób znaczący pracę. Maszyny Emmegi są dostępne w wielu długościach i konfiguracjach oraz stanowią idealne rozwiązanie dla producentów, którzy chcą zredukować czas potrzebny na przygotowanie do pracy oraz zwiększyć dokładność obróbki skomplikowanych elementów. Co więcej, w parku maszynowym firmy ALUPROF pracuje wiele maszyn Emmegi, które świetnie sprawdzają się w specyfice produkcji, firma R&D Tech przez wszystkie lata współpracy daje się poznać jako godny zaufania, sprawdzony partner – dodaje Mariusz Mosor Aluprof SA.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.