Już 30-te centrum obróbcze Quadra dostarczone przez R&D Tech - R&D Tech jest liderem w dziedzinie maszyn obróbczych CNC i autoryzowanym dostawcą maszyn Emmegi
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2021-04-27

Już 30-te centrum obróbcze Quadra dostarczone przez R&D Tech


Już ponad 25 centrów obróbczych Quadra zostało zakupionych przez klientów R&D Tech a do końca roku ta liczba wzrośnie do 30 sztuk. Jaki jest fenomen tego urządzenia? – zapewne kompleksowość obróbki oraz gwarancja jakości i precyzji obrabianych elementów przy zachowaniu optymalnego czasu obróbki.

Centrum obróbcze Quadra to jedno z pierwszych urządzeń tego typu w palecie produktowej R&D Tech Emmegi. Model ten ewoluował przez ponad 30 lat będąc stałe modyfikowany i udoskonalany na potrzeby klienta i coraz to nowych wymogów rynku. Dzięki dużej funkcjonalności oraz niezawodnej pracy centra serii Qudara szybko zyskały miano flagowej maszyny marki R&D Tech Emmegi.

To kompleksowe centrum obróbcze występuje w wersjach L0, L1, L2 i L3 gwarantując pełną automatyzację cyklu produkcyjnego. Co więcej, dzięki temu centrum, cały proces obróbczy został zawarty w jednym urządzeniu. W pełni zautomatyzowany magazyn załadowczy, system obracania profilu, precyzyjny system mocowań czy magazyn gotowych elementów to tylko jedne z wielu funkcji tej maszyny.

W modelu Quadra L0 zainstalowano moduł frezujący, tnący i opcjonalnie moduł obrabiający powierzchnie czołowe. Na 4-osiowym module frezującym CNC zainstalowano 4 elektrowrzeciona, co pozwala na obróbkę profilu z każdej strony niezależnie od orientacji profilu. Moduł tnący wyposażony w tarczę o średnicy 350 pracuje w trzech osiach, opcjonalny moduł frezujący powierzchnie czołowe pracuje wzdłuż dwóch osi (obydwa sterowane numerycznie).

W modelu Quadra L2 dodatkowa tarcza tnąca pozwala na cięcie elementu w drugiej płaszczyźnie. Zawarty w tym modelu agregat frezujący frezuje detal od czoła (frezowanie pod słupek). Model Quadra L3 oprócz wspomnianej dodatkowej tarczy przeznaczonej do cięcia w drugiej płaszczyźnie wyposażony został w agregat wiercąco-gwintujący sterowany mechanicznie, który przeznaczony jest do obróbki profilu od czoła.

Zapewne fenomen sprzedaży został osiągnięty dzięki cechom konstrukcyjnym modeli Quadra. Ta wyjątkowo wszechstronna maszyna dzięki swojej budowie i cykliczności działania daje możliwość obróbki aluminiowych profili okiennych i drzwiowych, jak również innych elementów wytwarzanych w branży przemysłowej.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.