Comet T6 HP od R&D Tech w firmie Drutex S.A. - R&D Tech Sp. z o.o.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2021-03-25

Comet T6 HP od R&D Tech w firmie Drutex S.A.


DRUTEX S.A. jest wiodącym producentem stolarki okiennej w Europie. Poza stolarką PVC oferuje także rolety, okna i drzwi z drewna, aluminium, fasady, ogrody zimowe. W ostatnim czasie R&D TECH dostarczyła do bytowskiego producenta centrum Comet T6 HP, które wykorzystywane jest w obróbce profili z aluminium, PVC, jak również dzięki swojej masywnej budowie i podstawie, która jest monolitem, znalazło zastosowanie w obróbkach ciężkich metali, gdzie wykorzystywane jest przy obróbce profili PVC wypełnionych wzmocnieniem stalowym.

Charakterystyczną cechą tego urządzenia jest możliwość pracy w dwóch strefach obróbczych w trybie  wahadłowym dynamicznym , gdzie w pierwszej strefie dokonywana jest obróbka detalu natomiast w drugiej strefie operator wyjmuje obrobione elementy i zakłada kolejne nie przerywając pracy urządzenia w strefie pierwszej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wydajność maszyny wzrasta o 30 – 35%. Co więcej, centrum posiada łatwy w obsłudze magazyn narzędziowy, gdzie wymiana narzędzi następuje w krótkim czasie. Comet T6 to również dwa innowacyjne rozwiązania. Pierwsze, to system wyznaczania położenia profilu przez ruchomy zderzak, gdzie oprogramowanie urządzenia znając położenie 1 detalu powoduje przesunięcie zderzaka (sterowanego CNC) tuż za nim, wyznaczając położenie dla 2 detalu. W ten sposób optymalnie wykorzystujemy zakres osi X układając większą liczbę elementów niż w standardowych centrach obróbczych. Drugim innowacyjnym rozwiązaniem jest system chłodzenia ciśnieniowego polegającego na schładzaniu narzędzia i obrabianego materiału w sytuacji, gdzie nie możemy posługiwać się tradycyjnymi emulsjami chłodzącymi powodującymi zanieczyszczenie materiału np. elementy z PCV. Takie rozwiązanie wpływa w decydujący sposób na długotrwałe użytkowanie narzędzi jak również jakość obrabianych detali.

Nasza firma od wielu lat konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na inwestycjach w nowoczesne technologie. W ciągu ostatnich kilku lat zainwestowaliśmy kilkaset milionów złotych 

w nowoczesne hale produkcyjne, innowacyjny park maszynowy oraz rozwój sieci sprzedaży.  Dzięki temu Drutex nie tylko zwiększył moce produkcyjne, ale także wprowadził do oferty nowe produkty i rozwiązania technologiczne. Maszyna od R&D Tech to kolejny krok konsekwentnej realizacji strategii spółki – stwierdza Mirosław Furtan, dyrektor ds. produkcji Drutex SA.

Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.