Aluprof po raz kolejny zaufał R&D Tech - R&D Tech Sp. z o.o.
Lewy górny narożnik
Prawy górny narożnik
Lewy dolny narożnik
Prawy dolny narożnik
FlagaFlagaFlaga
Aluminium
Stal
PCV
Narzędzia
Logistyka
2018-11-29

Aluprof po raz kolejny zaufał R&D Tech


'Aluprof S.A. to doskonale znany producent systemów aluminiowych, który dostarcza swoje produkty na rynki europejskie oraz do Stanów Zjednoczonych. To prężnie funkcjonujące przedsiębiorstwo ponownie zaufało firmie R&D Tech, dokonując kolejnych zakupów. Tym razem park maszynowy firmy został powiększony o drugie centrum tnąco-obróbcze Quadra L1.

 
Poniżej prezentujemy rozmowę z Panem Maciejem Sienkiewiczem, Kierownikiem Produkcji i Magazynu w zakładzie w Goleszowie.
 
Co skłoniło Państwa do podjęcia decyzji o zakupie drugiego takiego urządzenia?
 
Zakup drugiego centrum Quadra L1 było podyktowane po pierwsze potrzebą zaangażowania kolejnych maszyn na linii produkcyjnej, a po drugie funkcjonalnością oraz jakością urządzenia, jakie reprezentuje właśnie to centrum. Kompleksowość tej maszyny, polegająca na wyposażeniu jej w sekcje obróbczą, cięcia, odbiorczą i ustalającą położenie materiału w połączeniu z automatycznym pozycjonowaniem sprawia, że proces produkcji jest mocno zautomatyzowany.
 
Jakie korzyści zauważa Pan po wdrożeniu urządzenia na produkcji?
 
Korzyści, które uzyskujemy posiadając kolejne centrum obróbczo-tnące, to przede wszystkim znaczące zwiększenie produkcji oraz wysokie ograniczenie jej kosztów. Jak wszyscy wiemy, ten czynnik jest fundamentalny i kiedy koszty produkcji mogą być znacząco niższe to jest to korzyść kluczowa. Quadra L1 to także utrzymanie stałej, wysokiej jakości produkcji i powtarzalności elementów, a co za tym idzie – wytwarzany materiał pozbawiony jest wad fabrycznych. Kompleksowość tego centrum to także oszczędność powierzchni na hali produkcyjnej, a tym samym możliwość wykorzystania wolnej przestrzeni w inny sposób.
Proces pełnej  automatyzacji Quadry w efekcie powoduje również zmniejszenie zasobów ludzkich potrzebnych podczas produkcji, co w obecnych czasach jest bardzo znaczące. Dodatkową korzyścią z posiadania tego centrum jest uproszczenie logistyki elementów w trakcie produkcji.
 
Czy w przyszłości będą Państwo rozważać zakup kolejnych zautomatyzowanych centr obróbczych?
 
W dużym stopniu zależy to od sytuacji, jaka będzie panować na rynku, oraz czy koniunktura będzie korzystna.'
 
 
Wczytywanie
Polityka ciasteczekPrzeglądając niniejszy serwis internetowy, akceptujesz pliki cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.